Kontakt

Taniekarnisze.pl

tel.: 516 851 871

mail: biuro@taniekarnisze.pl

Numer konta do przelewów

81 1050 1360 1000 0090 3013 4952

ING BANK SLĄSKI

Karnisz na wymiar

Karnisze na wymiar – jak dobrać długość karnisza do szerokości okna?

Karnisze dostępne na rynku mają określone wymiary, zazwyczaj odpowiadające standardowym wymiarom okien. Jeśli w Twoim domu masz okna narożne, wykuszowe lub okna o nietypowych rozmiarach, najlepiej będzie jeśli zmierzysz je i skierujesz się do specjalistycznego sklepu. Karnisze przycięte na wymiar bez dodatkowych opłat możesz zamówić w naszym sklepie.

Jaka długość karnisza. Ile powinien wystawać poza okno?

Niezależnie od tego, czy montujesz karnisz rurowy do ściany czy do sufitu, drążek powinien wystawać nieco poza szerokość wnęki okiennej. Dzięki temu po odsłonięciu zasłon na boki będzie można otworzyć okno na oścież. Dobierając odpowiednią długość karnisza możesz osiągnąć także efekt, dzięki któremu zasłony nie będą zasłaniały szyb.

W zależności od preferencji i ilości miejsca, zwykle po każdej stronie zostawia się po 20–30 cm karnisza. Jego długość powinna więc wynosić tyle, co szerokość okna plus 40–60 cm.

 

karnisze na wymiar

Karnisze na wymiar

Długość karniszy, dostępnych w naszym sklepie może wynosić od 1 metra do 9,60 metrów. Od 1 – 4 metrów długość rury w standardzie zmienia się co 20 cm, w przypadku dłuższych karniszy, różnice długości kształtują się nieregularnie. Jeśli nie możesz wybrać karnisza w potrzebnej długości, bez przeszkód możesz zamówić karnisz z przycięciem na wymiar.

Co zrobić ze zbyt długim karniszem?

Jeśli mimo dokładnych pomiarów długość karnisza jest nieodpowiednia, niekoniecznie oznacza to ponowne zamawianie. Zbyt długi karnisz nie jest problemem. Na szczęście w zasadzie każdy karnisz możesz skrócić samodzielnie w domu. Wykorzystaj do tego brzeszczot i skrzynkę uciosową, by drążek był ucięty pod kątem prostym. Pamiętaj, aby wygładzić brzegi przecięcia. Zbyt krótkiego karnisza nie uda się już tak łatwo uratować, dlatego tak ważne jest dokładne obmierzenie okna i wnęki przed złożeniem zamówienia.

Jakie okna mogą wymagać odpowiedniego dopasowania na wymiar?

Szczególnie „trudne” do dopasowania są karnisze:

  • do okien wykuszowych,
  • do okien narożnych,
  • na wygiętych w łuk ścianach,
  • do okrągłych i półokrągłych okien.

Jakie wymiary są potrzebne, aby obliczyć długość karnisza i zamówić dopasowany rozmiar?

W przypadku nietypowych okien, trzeba przede wszystkim dobrze je obmierzyć. Niezbędne wymiary przy zamówieniu karniszy to:

  • wysokość wnęki okiennej,
  • szerokość wnęki okiennej,
  • głębokość parapetu wystającego poza linię ściany,
  • ewentualna szerokość parapetu wystająca na boki poza obręb wnęki okiennej,
  • odległość między górną krawędzią wnęki okiennej a sufitem.

Zamówienie karniszy na wymiar oszczędzi Ci nerwów przy dopasowywaniu na siłę typowych produktów. W naszym sklepie zamówisz dokładnie taki rozmiar, jak jest Ci potrzebny, i to bez dodatkowych opłat.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl