karnisze ryflowane

czarne karnisze

Kontakt

Taniekarnisze.pl

tel.: 516 851 871

mail: biuro@taniekarnisze.pl

Numery kont do przelewów

51 2490 0005 0000 4500 4720 8778

Alior Bank

65 1090 2008 0000 0001 0904 4190

Santander Consumer Bank

Karnisz podwójny czy pojedynczy – co wybrać?

Nasz sklep internetowy TanieKarnisze.pl posiada w swoim asortymencie szeroką gamę stylowych karniszy. Są one oferowane w dwóch kategoriach – jako karnisze pojedyncze oraz jako karnisze podwójne.

Wielu z naszych klientów zastanawia się nad tym, czy lepszy będzie karnisz podwójny czy pojedynczy. Podpowiadamy, czym warto kierować się przy podejmowaniu swojej decyzji!

Karnisze pojedyncze

Tego typu karnisze posiadają jedną rurę, na której zawieszone są zaczepy – można powiesić na nich zasłony albo firanki. Jako że zaczepy znajdują się na jednej rurze, czyli w jednej płaszczyźnie, wówczas zasłony i firanki wiszą obok siebie.

Takie rozwiązanie rekomendowane jest wtedy, gdy nie chcemy zasłaniać okien i stosujemy zasłony tylko jako dekorację. Także takie karnisze sprawdzą się wtedy, gdy zamierzamy powiesić na nich tylko zasłony lub firanki.

Pojedyncze karnisze zajmują również mniej miejsca – nie odstają tak bardzo od ściany jak karnisze podwójne, które wymagają więcej przestrzeni do montażu.

Karnisze podwójne

Karnisze podwójne posiadają inną konstrukcję niż pojedyncze. W tym przypadku stosuje się dwie rury, które osobno służą do powieszenia na nich zasłon oraz firanek. Rury ułożone są równolegle do siebie, dlatego też zasłony i firanki mogą pracować niezależnie – możemy zatem zasłonić okno zasłonami, gdy jest ono także osłonięte firankami.

Podwójne karnisze polecane są przede wszystkim dla tych osób, które chcą korzystać z zasłon i zasłaniać nimi okno, aby w ten sposób osłonić się przed wzrokiem innych osób czy też zmniejszyć nasłonecznienie we wnętrzu.

Dodatkowo, podwójne karnisze pozwalają na uzyskanie efektu głębi osłon okiennych, ponieważ zasłony i firanki są umieszczone na innych płaszczyznach. Zajmują one jednak więcej miejsca niż karnisze pojedyncze.

Karnisz podwójny czy pojedynczy? Dobierz go do swoich potrzeb!
Zatem zarówno karnisze pojedyncze, jak również karnisze podwójne posiadają swoje zalety. Na pytanie, czy lepiej wybrać karnisz podwójny czy pojedynczy, warto zatem odpowiedzieć zgodnie ze swoimi potrzebami!

W naszym asortymencie w sklepie internetowym TanieKarnisze.pl można znaleźć szeroką gamę karniszy pojedynczych i podwójnych. Dla klientów przyszykowaliśmy bogatą kolekcję wielu wzorów, które świetnie sprawdzą się we wnętrzach klasycznie i nowocześnie urządzonych.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z wszystkimi rodzajami karniszy dostępnymi w naszym sklepie TanieKarnisze.pl i życzymy udanych zakupów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl