Kontakt

Taniekarnisze.pl

tel.: 516 851 871

mail: biuro@taniekarnisze.pl

Numer konta do przelewów

81 1050 1360 1000 0090 3013 4952

ING BANK SLĄSKI

Jak zamontować karnisz? Montaż karnisza w 5 krokach
Jak zamontować karnisz?

Aby samodzielnie zamontować karnisz nie musisz być zapalonym majsterkowiczem. Jeśli odpowiednio odmierzysz wszystkie odległości i przejdziesz poniższy poradnik krok po kroku – na pewno Ci się uda. Całą procedurę przedstawiamy w naszym poradniku.

Jak zamontować karnisz?

Potrzebne narzędzia: 

  • miarka,
  • poziomica,
  • linijka,
  • kątownik,
  • wiertarka,
  • śrubokręt lub wkrętarka,
  • ołówek,
  • kołki rozporowe i wkręty,
  • drabinka.

Przyda się też ktoś do pomocy, aby z odległości mógł ocenić ustawienie karnisza jeszcze przed ostatecznym zamontowaniem.

Montaż karnisza drążkowego do ściany krok po kroku

Do zamontowania karnisza drążkowego na ścianie potrzebne będą co najmniej dwa wsporniki, które wybrałeś podczas kompletowania zamówienia w naszym sklepie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wsporniki montowane do ściany lub do sufitu. Montaż każdego z nich przebiega inaczej.

Montaż karnisza do ściany

W przypadku montażu karnisza do ściany, jego długość powinna być równa szerokości okna plus 30–50 cm. 

Krok 1. Za pomocą poziomicy wyznacz linię na ścianie nad oknem.  Zaznacz, gdzie zamontujesz wsporniki. Powinny być w równych odległościach od rogów wnęki okiennej.

Krok 2. Wywierć pierwszy otwór. Za pomocą wkrętu zamontuj na ścianie wspornik i przyłóż do niego drążek. Wypoziomuj go i przymierz drugi wspornik. Zwróć uwagę, czy po obu stronach okna wystaje tyle samo karnisza.

Krok 3. Zamontuj na ścianie drugi wspornik. Krok 4. Nałóż na drążek kółka z żabkami. Możesz zaczepić ostatnie i pierwsze kółeczko za wspornikami, aby brzegi zasłony czy firany zawsze były w tych samych miejscach.

Krok 5. Przymocuj do wsporników drążek.

montaż karnisza

Montaż karnisza do sufitu

Karnisze drążkowe bez przeszkód mogą być montowane do sufitu. Zainstalowanie drążka do sufitu będzie wyglądało tak samo, jak do ściany. 

Krok 1. Odmierz odpowiednią odległość między firanką a oknem w kilku miejscach za pomocą kątownika. Zaznacz punkty ołówkiem. Za pomocą linijki połącz je w jedną linię.

Krok 2. Przyłóż do linii szynę i sprawdź, czy zgadzają się odległości.

Krok 3. W dwóch miejscach na brzegach linii wywierć dziury i wsuń kołki.

Krok 4. Wsuń żabki w prowadnice szyny.

Krok 5. Zamontuj szynę na wyrysowanej linii.

Uwaga! Przy karniszach drążkowych o długości ponad 2,5 m konieczne jest zamontowanie dodatkowego wspornika. W ten sposób zapewnisz stabilność konstrukcji, nawet jeśli wybierzesz dość ciężkie tkaniny, a karnisz nie będzie się wyginał. Minusem tego rozwiązania jest fakt, że umieszczony na środku wspornik blokuje przesuwanie żabek, więc nie da się całkowicie odsłonić firanki. Nie ma to natomiast znaczenia przy zasłonach umieszczonych po obu stronach wspornika.

 

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl