karnisze ryflowane

czarne karnisze

Kontakt

Taniekarnisze.pl

tel.: 516 851 871

mail: biuro@taniekarnisze.pl

Numery kont do przelewów

51 2490 0005 0000 4500 4720 8778

Alior Bank

65 1090 2008 0000 0001 0904 4190

Santander Consumer Bank

Jak wybrać najlepszy karnisz narożny?

Narożne okna, drzwi balkonowe i tarasowe spotykane są w wielu budynkach – zarówno w tych nowszych, jak również w starszych, w tym w zabytkowych kamienicach.


Gdy chcemy osłonić okno narożne, wtedy możemy wybrać do tego celu także zasłony i firanki. Aby uzyskać odpowiednią przestrzeń do ich powieszenia, najlepiej wybrać karnisz narożny, czyli specjalny typ karnisza przeznaczony do montażu narożnego.


Jak wygląda karnisz narożny?

Karnisz narożny to karnisz, który składa się z dwóch połączonych ze sobą rur. Połączenie to może następować pod różnym kątem, na przykład pod kątem prostym, gdy okna znajdują się przy sobie pod tym właśnie kątem, ale mogą tworzyć one także kąt rozwarty.


Aktualnie karnisze narożne nie są trudne w wykonaniu – dzięki zastosowaniu jednego elementu, a mianowicie łącznika przegubowego – kątowego, można uzyskać odpowiednią powierzchnię do powieszenia zasłon i firanek.


Łączniki kątowe metalowe do rur karniszy

Łączniki przegubowe, inaczej także łączniki kątowe czy łączniki narożne, to elementy pozwalające na połączenie ze sobą rur karniszy pod dowolnym kątem.


Łączniki te wyposażone są w ruchomy przegub, który pozwala na dowolne ustawienie go pod kątem. Nie ma zatem potrzeby skomplikowanego łączenia ze sobą rur – wystarczy ten jeden element, aby dwa karnisze mogły tworzyć karnisz narożny.


Warto przy tym wskazać, że łączniki kątowe oferowane są w wielu wariantach do wyboru, dlatego też można dopasować je indywidualnie do wybranego wzoru karnisza. Posiadają te same elementy dekoracyjne i kolorystykę, dlatego też nie będą one odróżniały się od rur karniszy – w efekcie cała konstrukcja będzie posiadała estetyczny, jednolity wygląd.


Montaż karnisza narożnego z łącznikiem kątowym

Zamontowanie karniszy narożnych wyposażonych w łącznik kątowy jest bardzo proste. W tym celu wystarczy tylko podwiesić karnisze na odpowiedniej wysokości – muszą być wypoziomowane, a następnie połączyć je ze sobą łącznikiem kątowym.


Pamiętajmy o tym, aby łącznik przegubowy dopasować do grubości rury – wtedy będzie pasować idealnie.


Zamów najlepsze karnisze na okna narożne w naszym sklepie!

Chcesz zamówić najlepsze karnisze na okna narożne? W naszym sklepie internetowym TanieKarnisze.pl oferujemy klientom możliwość wykonania karniszy na wymiar, a także posiadamy pełną gamę potrzebnych elementów montażowych. Zapraszamy serdecznie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl