Kontakt

Taniekarnisze.pl

tel.: 516 851 871

mail: biuro@taniekarnisze.pl

Numery kont do przelewów

51 2490 0005 0000 4500 4720 8778

Alior Bank

65 1090 2008 0000 0001 0904 4190

Santander Consumer Bank

Jak dobrać karnisz do wykuszu?

Wykuszami nazywa się formy architektoniczne, które wystają z elewacji budynku na zewnątrz. Najczęściej posiadają one formę trapezu z trzech ścian, tworząc estetyczną przestrzeń we wnętrzach.

Bardzo często wykusze posiadają także duże okna, dlatego wtedy, gdy chcemy zawiesić w nich zasłony i firanki, warto dobrać odpowiedni karnisz do wykuszu. Na co warto zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Jak dobrać karnisze do wykuszu?

Aby karnisz w wykuszu mógł spełniać swoją rolę, konieczne jest dopasowanie go do konstrukcji tego elementu architektonicznego.

W przypadku, gdy wykusz składa się z trzech ścian, które połączone są ze sobą pod kątem rozwartym, wówczas stosuje się następujące elementy:

    • trzy rury do karniszy dopasowane długością do poszczególnych ścian wykuszu
    • sześć elementów wspornikowych, na których umieszcza się karnisze
    • dwa łączniki do połączenia ze sobą trzech rur karniszy
    • dwie końcówki do karniszy

Na karnisze w wykuszu można zastosować zarówno rury pojedyncze – karnisze pojedyncze, jak również rury podwójne – karnisze podwójne. Jako łączniki stosuje się specjalne elementy przegubowe, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego kąta łączenia rur karniszy – wystarczy tylko zgiąć je w przegubie.

Przy dobieraniu odpowiednich długości rur do karniszy wykuszowych, należy pamiętać o tym, że powinny być one nieco krótsze od długości ścian – wynika to z faktu, że są one łączone pod kątem.

Zamów karnisze do wykuszu na wymiar!

Najlepszym rozwiązaniem będzie karnisz wykuszowy stworzony na wymiar. Wówczas będzie on od razu możliwy w montażu. Możemy wtedy przyciąć go według wskazówek klienta, a także dodać do niego wszystkie niezbędne elementy montażowe, aby pasował on do danej przestrzeni.

Nasz sklep TanieKarnisze.pl oferuje szeroką gamę karniszy pojedynczych oraz podwójnych – doskonale sprawdzą się one również jako karnisze do wykuszu!

Dostarczamy też karnisze na wymiar, dlatego możemy dopasować je specjalnie do Twoich potrzeb. Przekaż nam szczegóły dotyczące wykuszu a my będziemy mogli dobrać do niego najlepsze karnisze.

Jeśli masz jakiekolwiek dodatkowe pytania i nie wiesz, jaki karnisz wykuszowy będzie najlepszy dla Ciebie, skontaktuj się z nami – pomożemy w jego wyborze.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszą pełną ofertą karniszy. Zamów karnisze wykuszowe w sklepie internetowym TanieKarnisze.pl!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl