karnisze ryflowane

czarne karnisze

Kontakt

Taniekarnisze.pl

tel.: 516 851 871

mail: biuro@taniekarnisze.pl

Numery kont do przelewów

51 2490 0005 0000 4500 4720 8778

Alior Bank

65 1090 2008 0000 0001 0904 4190

Santander Consumer Bank

Ile powinien wystawać karnisz poza okno?

Jednym z podstawowych parametrów technicznych karnisza jest jego długość. Najczęściej dobierana jest ona do szerokości okna. Tutaj jednak pojawia się pytanie – czy karnisz powinien być tak długi, jak okno? A może wybrać taki, który będzie dłuższy?

Przygotowaliśmy specjalny poradnik, z którego dowiesz się, jaka będzie idealna długość karnisza!

Karnisz powinien być dłuższy od okna

Chociaż możemy zdecydować się na karnisz o długości odpowiadającej długości okna, to jednak całość nie będzie wtedy wyglądała dobrze. Znacznie lepszym wyborem będzie karnisz dłuższy od okna. Wtedy będziemy mogli powiesić na nim zarówno firanki, które przysłonią światło okna, jak również zasłony, które znajdą się po bokach.

Warto jednak zaznaczyć, że okno może być krótsze niż sama wnęka okienna i parapet. Ile powinien wystawać karnisz poza okno, aby można było powiesić na niej zasłony i firanki?

Zmierz okno i zamów idealnie dopasowany karnisz!

Aktualnie najwięcej osób samodzielnie kupuje karnisze – w sklepach stacjonarnych, a także tych internetowych. Gdy także chcemy dobrać odpowiedni karnisz we własnym zakresie, powinniśmy wcześniej sprawdzić jego wymiary.

W tym celu należy zmierzyć:
    • długość okna
    • długość wnęki okiennej
    • długość parapetu

Aby zaprezentować powyższe wymiary, możemy również naszkicować okno na kartce. W ten sposób dopasowanie odpowiedniego karnisza będzie jeszcze łatwiejsze!

Karnisz powinien być o 15-20 cm dłuższy od okna

Specjaliści w odpowiedzi na pytanie, ile powinien wystawać karnisz poza okno, wskazują, że najlepiej, aby był on o 15-20 cm dłuższy od okna.

W przypadku, gdy okno posiada większą wnękę okienną oraz dłuższy parapet, wtedy należy dodać do tych wymiarów około 5 centymetrów z każdego boku, czyli łącznie 10 centymetrów.

Uwaga! Należy pamiętać o tym, że podane wymiary są orientacyjne, dlatego też za każdym razem należy wykonać samodzielnie pomiary okna, jego wnęki, a także długości parapetu.

Wybierz karnisz na wymiar – będzie idealnie dopasowany!

Aby karnisz pasował idealnie do konkretnego okna, możemy przyciąć go albo też możemy zamówić go na wymiar.

W naszym sklepie internetowym TanieKarnisze.pl oferujemy klientom możliwość zamówienia karniszy na wymiar bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl